Máš suché, mdlé nebo křehké vlasy? To není konec světa. Zjisti, jak svým vlasům opět dodáš život a krásný vzhled, když si osvojíš správný ošetřující vlasový rituál, ať už potřebuješ hydrataci, výživu nebo jen ohleduplnou péči.

Tajemství krásných, zářivých vlasů spočívá v tom, aby zůstaly hydratované stejně tak, jak to platí i pro pleť (a obecně zbytek těla). Normálnímu typu vlasů stačí prostě používat vhodný šampon (na barvené, křehké, rovné nebo kudrnaté vlasy) spolu s balzámem a maskou, ale suché vlasy vyžadují mnohem větší péči a pozornost.

Výběr správné řady produktů na ošetření tvých suchých vlasů


Existuje několik rozdílných stupňů suchosti vlasů: suché, velmi suché nebo krepaté. Ale v případě, že máš kudrnaté vlasy, které jsou zároveň suché, tvé produkty musí být hydratující a vyživující zároveň, aby je opravdu posílily. Šampon, balzám a vlasové masky, které jsou pro tento typ vlasů nutností, se často nacházejí v řadách produktů určených pro ženy se suchými vlasy. Jsou obohacené o bambucké máslo, jojobový, mandlový a makadamiový olej, posilují vlasová vlákna a pomůžou ti dosáhnout zářivých vlasů bez zatížení.

Suché vlasy: vyživující vlasový rituál (spolu s produkty), po kterém tvůj účes prahne


Čím začít při pravidelné péči o vlasy? Komibnací správného šamponu a balzámu. Pokud jsou tvé vlasy suché, tato dvojice jde ruku v ruce. Jak často si máš vlasy umývat? Nejlepší rituál: dvakrát týdně. Častější umývání může být kontraproduktivní a vést k vysušování tvých vlasů. Tip značky Garnier jak si pomoct v přestávkách mezi umytími, je spřátelit se se suchým šamponem.
Kromě toho jednou do týdne použij masku (ujisti se, že obsahuje bambucké máslo) a nech její zázračné složení působit hodinu před opláchnutím. Hedvábná textura tohoto přírodního vlasového másla vyplní tvé vlasy hydratací a vláčností, kterou beznadějně potřebují. V případě, že tvé suché vlasy potřebují absolutní regeneraci, nech masku působit celou noc. Následující den stačí jen opláchnout a odhalit hebké a zářivé vlasy. Dalším tipem je ošetření vlasů intenzivní horkou olejovou kúrou, přičemž v tomto případě si budeš muset potom vlasy umýt šamponem.

Suchý až velmi suchý typ vlasů: nezapomínej na bezoplachové produkty!


Pokud máš pocit, že tvé vlasy potřebují ještě víc vyživit, vyzkoušej ošetřující přípravek bez oplachování před fénováním nebo volným vysušením vlasů. Nanášej ho stejně jako stylingový krém. Můžeš zkusit použít také oleje a přírodní másla jako mangové, avokádové, bambucké nebo olej z květů tiaré. Vytěž ze svého bezoplachového produktu co nejvíc tak, že ho v množství o velikosti hrášku zahřeješ v dlaních a následně naneseš přímo do vlhkých vlasů.


By PureTrend

Copyright: iStock