Makadamiový olej, rostlinný olej se spoustou blahodárných využití, je opravdovým elixírem krásy pro tvé vlasy. Objev původ, benefity a způsoby použití tohoto magického oleje.

Odkud makadamiový olej pochází?


Přestože jméno stromu, ze kterého makadamiové ořechy pocházejí, zní poněkud britsky (Queenslandský ořech), pěstuje se v mnohem exotičtějších klimatech jako na Havaji nebo Costa Rice. Sklízejí se po opadání, a pak se za účelem získání makadamiového oleje suší, praží a za studena lisují.

Jaké složky v makadamiovém oleji mohou pomoci tvým vlasům?


Makadamiový olej, bohatý na olejové kyseliny (omega 9), které jsou přítomné i v lidském těle, funguje v dokonalé harmonii s mazem produkovaným vlasovou pokožkou. Rychle se vstřebává, nezatěžuje tvé kořínky a dá se využít pro masáže pokožky hlavy aktivující mikrocirkulaci a posilující tvé vlasy.
Stejně jako všechny rostlinné oleje, i makadamiový olej je ideální pro suché nebo poškozené vlasy a dá se použít ve své nejryzejší podobě stejně tak jako v masce s máslovou texturou, která má vyživující, zjemňující a obnovující vlastnosti.

Jak používat makadamiový olej na denní bázi pro krásné vlasy


Použití: Před spaním namoč své vlasy v makadamiovém oleji. Pak je zabal do horkého ručníku pro porporu absorbování aktivních ingrediencí. Nech působit celou noc a ráno vlasy umyj jemným šamponem pro odstranněí přebytků.
V neposlední řadě, makadamiový olej také poskytuje ochranu před UV zářením, což jej dělá ideálním pro ochranu tvých vlasů před škodlivými účinky slunce, jako například suchost a ztráta elasticity nebo lesku. Tak nezapomeň sbalit makadamiový máslový krém na svou dovolenou!


By PureTrend

Copyright: iStock