Polyfenoly patří do skupiny molekul bohatých na vitamín E a jsou vysoce ceněné pro své antioxidační vlasnosti. Představme si nejlepší přátele vlasů.

Využití ovoce s bohatým obsahem polyfenolů


Polyfenoly mají antioxidační vlastnosti s účinkem proti stárnutí, čímž pomáhají dosáhnout pevnější a pružnější pleti, a současně jí dodat zářivost a jas. Právě proto se stále častěji používají ve složeních kosmetických přípravků.
Ovoce bohaté na polyfenoly, jako granátové jablko nebo bobule acai, je účinným spojencem při péči o tvé vlasy. Proteiny a omega 3, 6 a 9, které se v polyfenolech nacházejí, posilují kořínky a pomáhají zabezpečit zdravou pokožku hlavy. Tím, že jsou vlasy hloubkově vyživené, jsou chráněné před každodenním poškozením. Navíc, využití vysokého obsahu polyfenolů v granátových jablkách představuje dobrý způsob, jak bojovat s vypadáváním vlasů.

Nejlepší přítel barvených vlasů


Bobule acai stejně jako granátové jablko ti umožňují zachovat zářivost a intenzitu barvených vlasů déle díky tříslovinám obsaženým v jejich slupce. Tvoje barva je zvýrazněná a vlasy jsou krásnější a silnější, než kdy předtím. Podobně účinný je i olej z jadérek hrozna, který se dá použít na všechny typy vlasů. Vlasovým vláknům dodává výživu a oživuje je díky svým hydratačním a regeneračním vlastnostem.


By PureTrend

Copyright: iStock