Co kdyby bylo možné posílit tvé vůasy pomocí přirozených molekul? Ceramid spojuje povrchové šupinky vlasu, a tím ho pomáhá chránit. Pojďme si o něm říct víc.

Ceramid: bližší pohled na hlavní vlasovou molekulu


Ceramidy jsou molekuly přirozeně se vyskytující ve vlase. Jejich úkolem je chránit vlasové vlákno před vnějším poškozením, jako znečištění a také při fénování a žehlení tím, že slepuje dohromady povrchové šupinky každého vlasu. Tím, že jsou navzájem pevně spojené, umožňují, aby byly tvé vlasy lesklé, hebké a jednoduše upravitelné.
Časem však přirozeně vyskytující ceramidy na základě poškození vnějšími faktory oslabují a povrch vlasu ztrácí své obranné vlastnosti.

Ceramid jako čerstvá pomoc pre tvoje vlasy


10 let výzkumu umožnilo laboratořím Garnier objevit biomimetický ceramid a prokázat jeho účinnost na oslabených vlasech. Tento ceramid je schopný navázat se na povrch vlasu a současně proniknout mezi šupinky, a tak hloubkově působit uvnitř vlasové kutikuly.
Výsledek: vlasová vlákna jsou posílená víc než kdykoliv předtím.
Jedná se o častou součást produktů určených na dodání vitality jemným a oslabeným vlasům. Čas říci sbhoem roztřepeným konečkům a lámavým vlasům!


By PureTrend

Copyright: iStock