7 beauty benefitů organického esenciálního oleje z citronové trávy

Aromatická tropická citrónová tráva je původem z Indie a navzdory svému názvu vlastně nijak nesouvisí s rodem citrusů. Tento čerstvý a ovocný citrónový organický esenciální olej je silným extraktem s mnoha beauty benefity. Organický esenciální olej z citronové trávy je už dávno známý svými blahodárnými účinky - od uklidnění těla i mysli až po čištění pleti. Objevte úžasné výhody, které poskytuje vaší pleti.

1. Pečuje o mastnou pokožku
Jedním z největších kosmetických přínosů organického oleje z citronové trávy je jeho schopnost redukovat mastnotu a lesk. To je důvod, proč se tato přísada používá v přípravcích pro péči o pleť jako přírodní látka se stahujícími účinky pro omezení nadměrné produkce kožního mazu.

2. Magická vůně
Díky své bohaté svěží citrusové vůni se esenciální organický olej z citronové trávy stal nedílnou součástí kosmetických produktů, kterým propůjčuje přitažlivé a výrazné aroma.

3. Anti-aknózní účinky
Po staletí se citronová tráva používala jako přírodní prostředek k prevenci infekce a hojení ran. Vědecký výzkum podporuje toto historické přesvědčení a potvrzuje, že citronová tráva má antibakteriální vlastnosti a v rámci péče o pleť představuje skvělý nástroj pro boj proti bakteriím způsobujícím akné.

4. Antistresová koupel
Řada studií potvrdila zklidňující účinky, které mají aromatické esenciální oleje jak na tělo, tak na duši. Nádherná vůně esenciálního oleje z organické citrónové trávy je skvělým způsobem, jak zklidnit smysly i vaši pokožku. 

5. Čistí pokožku
Esenciální olej z organické citronové trávy má čisticí vlastnosti, díky kterým je vhodný pro péči o pleť. Pomáhá odstranit nečistoty, detoxikovat pokožku a zanechává ji čistou a svěží. 
 
6. Antioxidační účinky
Antioxidanty pomáhají neutralizovat škodlivé volné radikály, které mohou mít na vaši pokožku nepříznivý vliv. Jako přírodní antioxidant je esenciální olej z organické citronové trávy účinným pomocníkem v boji proti volným radikálům.

7. Podporuje dobrý spánek
Díky svým zklidňujícím vlastnostem v kombinaci s magickou vůní vás esenciální olej z organické citronové trávy pomůže připravit na klidný spánek.

Chcete-li pocítit sílu esenciálního oleje z organické citronové trávy, najdete ji v detoxikačním čistícím gelu řady Garnier Organics  Fresh Lemongrass Detox Gel Wash  a hydratačním pleťovém krému Fresh Lemongrass Balancing Moisturiser.

 

Související produkty