Od levandule po Lavandin: Výhody a použití organického esenciálního oleje

Pro prostudování produktů, které využívají organické esenciální oleje jste si mohli všimnout organický lavandinový esenciální olej. Nenechte se zmást, nejde o pravopisnou chybu ve slově levandule - pocházejí ze stejné rodiny a sdílejí několik stejných vlastností, ale určitě jde o dvě odlišné rostliny. Lavandin je kříženec pravé levandule a bodláku, takže jde o větší rostlinu s větším květem. Když už víte, co přesně Lavandin je, možná by vás zajímalo, jak vám může pomoci organický lavandinový esenciální olej. Čtěte dál a zjistěte, jak může tato silná rostlina prospět vaší beauty rutině!

Péče o pleť

Organický esenciální lavandinový olej můžete najít v nejrůznějších kosmetických produktech a je k tomu pádný důvod! Aktivní látky organického esenciálního oleje, linalool, linalyl acetate, camphor a cineol, jsou vysoce účinné a jsou známé pro své zklidňující a protizánětlivé vlastnosti. Obsažený v přípravcích péče o pleť přispívá esenciální organický lavandinový olej k omlazení pleti tím, že jí regeneruje a zlepšuje její pevnost. Proto řada Garnier Organics používá ve svých produktech proti stárnutí esenciální lavandinový olej, a to konkrétně v těchto: regenerační pleťový olej Regenerating Lavandin Smooth & Glow Facial Oil, omlazující denní krém Regenerating Lavandin Anti-Age Day Care Cream a omlazující oční krém Regenerating Lavandin Anti-Age Eye Care Cream. Navzdory svým silným omlazujícím účinkům jsou tyto produkty obsahující esenciální lavandinový olej dostatečně jemné na to, abyste je mohla používat i na nejcitlivější pokožku.

Aromaterapie

V porovnání s levandulí pravou má esenciální olej z lavandinu výraznější vůni, která je sladká a lehce prodchnutá tóny kafru. Na rozdíl od tradičních esenciálních olejů z levandule, které mají spíše zklidňující efekt, nabízí esenciální olej z organického lavandinu díky vysokému obsahu kafru stimulující účinky. 

A nyní můžete i vy vyzkoušet tento esenciální olej s podmanivou vůní!