Jak vrátit vlasům jejich přirozenou barvu?

Existuje tolik důvodů, proč bychom občas nejraději chodili s ručníkem na hlavě a dali si pauzu od naší barvy vlasů. Odpočinek od návštěv kadeřníka a neustálého barvení vlasů pomůže zlepšit zdraví vašich vlasů a z dlouhodobého hlediska vám také ušetří čas a peníze.

Odklon od barvení vlasů je tuto sezónu skutečně trendem, protože stylisté a kadeřníci dokonce podporují živý vzhled a přirozenou barvu vlasů. Jak tedy vlasům vrátit zpět jejich přirozenou barvu a zároveň vypadat upraveně, dokud nám barvené vlasy odrostou?

Pro melírované vlasy
Prvním krokem je ve skutečnosti nechat vaši barvu několik měsíců odrůstat. To vám poskytne představu o vaší přirozené barvě vlasů a budete připravena na ombre look, který je stále trendy! Doporučujeme si také nechat vlasy kvalitně zastřihnout, abyste se zbavila poškozených a roztřepených konečků. A nyní už jen nechte své melíry odrůstat; po několika měsících by měli začít mizet. Pokud chcete proces urychlit, můžete si vlasy nechat každých 8 týdnů o několik tónů ztmavit a dostat se tak blíže k vašemu přirozenému odstínu, dokud všechna původní barva nezmizí.

Pro zesvětlené vlasy
Prvním krokem je opět nechat vlasy odrůstat několik měsíců nebo alespoň do té doby, dokud neuvidíte přirozenou barvu vašich loken. Pokud je mezi vaší přirozenou barvou vlasů a zesvětlenými konečky velký rozdíl, doporučujeme na ně aplikovat o něco tmavší barvu, která tento rozdíl zmírní. Chcete-li barvení provést sama, vyberte odstín, který je o 2-3 tóny tmavší než vaše zesvětlené/odbarvené vlasy. Zde je opravdu důležité, abyste vždy zvolili barvu maximálně o 3 odstíny tmavší, než je vaše aktuální barva vlasů, jinak riskujete, že nedosáhnete kýženého výsledku.

I když pravděpodobně nebude možné dosáhnout stejné barvy v jednom kroku, pomůže to zjemnit rozdíl mezi vašimi odrosty a zesvětlenými vlasy, abyste mohla postupně nechat odrůst celou původní barvu. Řada Garnier Nutrisse Hair Colours má na každém balení uvedené barevné spektrum, díky kterému můžete porovnat svou aktuální barvu vlasů s očekávaným výsledkem. Tyto barvy jsou také dostupné v semi-permanentní verzi, takže skutečně dobře překryjí barvu, pokud toužíte po rychlém řešení a chcete přeskočit fázi dorůstání.

Je také důležité zmínit, že výsledek závisí na tom, do jaké míry jste v minulosti vaše vlasy zesvětlovali, na porozitě vlasů a na jejich celkovém stavu; je tedy možné, že pro dosažení vytouženého tónu budete muset proceduru absolvovat vícekrát (během dvou až šesti měsíců).

Pro natmavo obarvené vlasy
U tmavších vlasů bude tato procedura o něco složitější a bude pravděpodobně vyžadovat pomoc odborníka, pokud tedy nechcete vlasy nechat s grácií odrůstat přirozeně! Tmavší barvu budete muset skutečně odstranit pomocí odbarvovače, který vaše vlasy zesvětlí. Je opravdu důležité si uvědomit, že tmavou permanentní barvu nelze jednoduše odstranit aplikací světlejší barvy; tím pouze na vlasy nanesete další vrstvu a ztížíte odstranění tmavého odstínu.

Pro šedé vlasy
Jste připraveni vyzdvihnout svůj nový přirozený look a nechat vaše šedé vlasy spatřit světlo světa? V tomto případě ani tak nejde o přidávání další barvy, ale o to nechat vlasy přirozeně odrůstat. Vzhledem k tomu, že jednotlivé šedé odstíny se mohou výrazně lišit, je téměř nemožné je spárovat se správnou barvou na vlasy. Pokud jste však světlovlasá, můžete stejně jako u blond odstínů nechat barvu postupně odrůstat a pomocí tmavších odstínů pomalu stírat rozdíly a přecházet na svou přirozenou barvu.

Vyzbrojena touto radou můžete zahájit návrat ke svým kořenům - doslova!