first fixed slider

Označení environmentálního a společenského vlivu produktů pomůže našim zákazníkům v odpovědnější volbě.

Garnier se zavazuje ke zvýšení transparentnosti o svých produktech.

PILS video CZ

Představujeme systém Označení Dopadu Produktů (PIL)

V rámci iniciativy Green Beauty se značka Garnier zavázala zlepšit environmentální a společenský profil našich produktů a umožnit spotřebitelům přístup k informacím, které potřebují pro odpovědnější volbu (https://www.garnier.cz/o-garnier/green-beauty). Proto jsme vyvinuli nový systém označování produktů, který poskytuje kompletně transparentní informace o environmentálním a společenském dopadu našich produktů, ve stručné a srozumitelné formě.
Nyní je k dispozici pro produkty Garnier pro péči o vlasy (šampony, kondicionéry, masky na vlasy a oleje) a pro produkty pro péči o pleť (tinted denní péče o obličej a UV ochranou, odličovače make-upu, produkty na odlíčení a čištení pleti, micelární vody a tonika)!

Přečtěte si více...

Jasné hodnocení

"Celkový Environmentální Dopad" je kumulativní hodnocení všech faktorů, které můžou být přisuzovány produktu během jeho životního cyklu, jenž je pak vyobrazen ve spotřebiteli srozumitelné formě. Bodovací systém zahrnuje například hodnocení při výrobě složek, výrobě obalů, výrobě výrobku, jeho používání (včetně množství horké vody použité při sprchování nebo čištění obličeje a biologické rozložitelnosti složení) a nakládání s odpady z obalů.

Toto označení pak každému produktu uděluje skóre, od A do E, kde produkty označené "A" jsou považovány za nejlepší ve své kategorii pokud jde o jejich dopad. Tisíce produktů skupiny L´Oréal, které reprezentují rozmantost produktů na trhu bylo vyhodnoceno, tak aby bylo možné nastavit hranice jednotlivých skóre, které bere v potaz 14 environmentálních faktorů jako je získávání zdrojů, výroba, doprava, užívá a třídění.

Uhlíková stopa
Životní cyklus výrobku

Pro kosmetické produkty, uhlíková a vodní stopa jsou dva nejvýznamnější faktory, pokud jde o hodnocení Environmentálního dopadu produktu. Tyto faktory představují v průměru dvě třetiny celkového dopadu kosmetických produktů.

Dodatečné informace jsou dostupné v sekci "Environmentální a Společenský Dopad" na produktové stránce, kde můžete také nalézt detaily o podmínkách pro výrobu, stejně jako produktového balení a společenského dopadu produktu. Také se zaměřujeme na to jestli jsou suroviny pro výrobu produktů získávány zodpovědně a solidárně.

Pro snadné porovnání produktů

Pro snadné srovnání je každý produkt  ohodnocen v porovnání s ostatními produkty ve stejné kategorii.

Pro snadné porovnání produktů
Celkový Environmentální Dopad

Označení dopadu výrobku najdete u všech výrobků Garnier pro péči o vlasy (šampon, kondicionér, masky na vlasy/přípravky pro prodloužení vlasů a oleje) a výrobků pro péči o pleť (tinted denní péče o obličej a UV ochranou, odličovače make-upu, produkty na odlíčení a čištení pleti, micelární vody a tonika) na webové stránce s informacemi o výrobku za seznamem složek.

Nemůžete se rozhodnout mezi dvěma produkty? Systém označení Environmentálního a Společenského dopadu produktů vám může pomoci se rozhodnout!

Ověřeno experty

Metodologie pro  environmentální a společenské označení produktů byla vytvořena spolu s 11 nezávislými vědeckými experty a je sjednocena s evropskými standardy "Environmental Product Footprint", které se zaměřují na snížení environmentálního dopadu produktů a služeb pomocí více kritériového  přístupu. Data v tomto hodnocení jsou také ověřena certifikací Bureau Veritas, nezávislým a světově uznávaným auditorem.

Zjistěte více o této metodologii

Ověřeno experty