Jak používat BB krém? - header Jak používat BB krém?

Jak používat BB krém?

Pro ty z vás, kteří mají rádi jednoduché a efektivní kosmetické postupy, nabízejí hybridní kosmetické produkty perfektní řešení. Ve světě kosmetiky je řeč o kombinaci hydratační péče o pleť a make-upu v podobě BB krému. Čtěte dál a zjistěte, jaké jsou jeho výhody a jak BB krém používat.

Co je BB krém?

Pokud nevíte, co přesně znamená výraz BB krém, možná vás bude zajímat, že se jedná o zkratku anglických slov Blemish Balm (balzám na nedokonalosti) nebo Beauty Balm (balzám na krásu). 
Přestože je BB krém někdy spojován s jihokorejskými trendy v oblasti krásy, ve skutečnosti byl vyvinut v Německu v roce 1967, aby poskytoval lehké krytí obličeje jako alternativu ke klasickému make-upu.

BB krém je multifunkční produkt, který kombinuje výhody make-upu, hydratačního i opalovacího krému a podkladové báze, jelikož sjednocuje tón pleti, pokožku hydratuje, vyhlazuje ji a zároveň chrání před UV zářením. Na rozdíl od většiny make-upů nebarví, ale zakrývá nedokonalosti smetanovým efektem, proto na tváři působí přirozeněji.

Jaký je rozdíl mezi BB a CC krémem?

BB krém a CC krém, z anglického Colour Correcting neboli krém pro korekci barvy, se někdy zaměňují, ale jsou mezi nimi rozdíly. Zatímco BB krém nabízí lehčí krytí a je plný výhod péče o pleť, CC krém snižuje zarudnutí a zaměřuje se na vyrovnání tónu pleti. CC krémy tedy poskytují silnější krytí.

Hlavní výhody BB krému

Jak už jsme zmínili, hlavní výhodou BB krému je jeho lehké krytí, díky kterému nebudete mít pocit, že byste na obličeji nějaký produkt vůbec měli. Kromě toho je vhodný i pro lidi s citlivou pletí. Jaké jsou jeho další hlavní výhody?

  • Zakrývá nedokonalosti, jako je akné či pigmentové skvrny
  • Sjednocuje tón pleti
  • Zjemňuje rozšířené póry
  • Vyhlazuje povrch pokožky
  • Rozjasňuje pleť
  • Hydratuje pokožku
  • Chrání pleť před UV zářením

Kdo ocení BB krém?

BB krém může být skvělou volbou na dovolenou nebo výlet, pokud chcete cestovat nalehko. Můžete ho ale použít kdykoli, když nemáte čas na nanášení hydratačního krému, podkladové báze, make-upu a ochrany před sluncem. Jednoduše místo těchto produktů použijete jeden jediný BB krém.

BB krém však ocení každý, kdo má rád minimalismus v kosmetické rutině nebo mu vadí pocit make-upu na obličeji a upřednostňuje lehké krytí. BB krémy jsou vhodné pro všechny typy pleti, včetně mastné, suché i aknózní.

Tip: Pokud vás čeká dlouhý let, přibalte si BB krém do příručního zavazadla. Poté, co si vyčistíte pokožku, můžete si před přistáním nanést trochu BB krému a vystoupit z letadla s dobře vypadající pletí.

Jak používat BB krém?

Před použitím BB krému svoji pokožku nejprve vyčistěte pleťovým čisticím produktem vhodným pro váš typ pleti. Pokud máte normální nebo mastný typ pleti, můžete rovnou přejít k aplikaci BB krému. Máte-li pokožku suchou, můžete do vaší kosmetické rutiny zařadit ještě hydratační sérum nebo hydratační krém.

Technika 5 bodů

U BB krémů často platí, že méně je více. Doporučujeme produkt nejprve aplikovat na hřbet ruky, abyste se ujistili, že nepoužijete příliš velké množství. Zvažte použití techniky 5 bodů.

Prstem naneste pět teček BB krému na bradu, nos, čelo a tváře a konečky prstů, štětcem nebo houbičkou jej pak rovnoměrně rozetřete na celý obličej. Zkontrolujte výsledek v zrcadle a pokud chcete vytvořit silnější krytí, můžete přidat více krému.

Závěrečná korekce 

Pokud potřebujete důkladněji zakrýt problémové oblasti, jako je například akné, aplikujte na tato místa korektor. BB krém není nutné zapudrovat, pokud ale používáte korektor, nebo se vám pleť rychle mastí, možná to na závěr bude potřeba.

Jaký BB krém zvolit?

Řada BB krémů od Garnier Skin Naturals má inovativní lehké složení, které pokožku nezatěžuje a obsahuje kyselinu hyaluronovou a aloe vera pro zklidnění a hydrataci. Přináší tedy výhody make-upu a hydratačního krému v jednom produktu, vyrovnává tón pleti a zakrývá nedokonalosti.

BB krém pro normální pleť

Pokud vás netrápí nadměrná produkce kožního mazu, ideální pro vás bude BB Cream pro normální pleť. Dodává se ve světlém a středním odstínu a obsahuje minerální pigmenty s SPF 15 pro ochranu před sluncem.

BB krém pro mastnou pleť

Pro mastnou a smíšenou pleť vyzkoušejte BB krém pro mastnou pleť ze stejné řady. Tento krém poskytuje SPF 25, zmatňuje pleť, redukuje póry a zároveň vyrovnává tón pleti. Stejně jako ostatní BB krémy z této řady obsahuje jak kyselinu hyaluronovou a aloe vera, tak minerální pigmenty. Kyselina hyaluronová je zvláště prospěšná pro mastnou pleť, protože je nekomedogenní. Jinými slovy, hydratuje vaši pokožku, aniž by ucpávala póry.

Selfie Skin Coach

Analyzuj svou pleť!

Za dvě minuty máš hotovou analýzu pleti a doporučení na produkty přímo pro tebe.

ZJISTIT VÍCE