Problémy kudrnatých vlasů: Otázky a odpovědi

Lidé s rovnými vlasy si často neuvědomují, že kudrny sice mohou vypadat nádherně, ale postarat se o ně může být skutečnou výzvou. Podívali jsme se na nejčastější problémy kudrnatých vlasů a přinášíme několik tipů od vlasových expertů.

Noční můra jménem krepaté vlasy
Asi víte, že kudrnaté vlasy jsou velice náchylné ke krepatění, ale možná už nevíte, že je to často proto, že jsou suché a trpí nedostatkem výživy. Pečujte o své kudrny pomocí správného šamponu – potřebujete jemné a hloubkově vyživující složení.

Nejlepší kondicionér pro kudrnaté vlasy
Dalším krokem je kondicionér. Nezapomínejte, že kudrny vyžadují kondicionér více než jiné typy vlasů, ale i tak byste jej vždy měli nanášet pouze na konečky vlasů a do délek. Tím se vyhnete nebezpečí mastných kořínků. Abyste zajistili, že je přípravek nanášen rovnoměrně, použijte prsty nebo hřeben, a před opláchnutím nechte kondicionér chvíli působit. Dnes již existuje celý nový přístup k péči o vlasy díky kondicionérům s víceúčelovými recepturami, jako je Garnier Fructis Banana Hair Food. Tento produkt nádherně voní, je bohatý na vitamíny a můžete jej použít před umytím vlasů, jako tradiční kondicionér, hloubkovou hydratační a vyživující masku nebo dokonce jako bezoplachový kondicionér. Vaše kudrny budou díky němu zářit po celý den!

Jak rozčesat a upravit kudrnaté vlasy
Prvním krokem k bezproblémovému rozčesání kudrnatých vlasů je výběr správného typu kondicionéru. Dalším jednoduchým pravidlem je používat hřeben s širokými zuby namísto kartáče a v žádném případě nerozčesávat kudrnaté vlasy nasucho. Pro vysušení vlasů doporučujeme, abyste se vyhnuli foukání – použijte speciální produkt určený k úpravě kudrnatých vlasů, zatímco jsou stále vlhké, a nechte je přirozeně schnout. Nejlépe vám pomůže speciálně vyvinutý tvarovací krém.

Díky těmto užitečným tipům dosáhnete dokonalých kudrn raz dva!