Mastnota a černé tečky: Co je jejich příčinou a jak si s nimi poradit?

Věřte, že mastná pleť může být požehnáním! Přirozená tvorba mazu udržuje pokožku pružnou a zabraňuje dehydrataci, což znamená, že vrásky se začínají tvořit mnohem později než u vašich sester se suchou pokožkou. Mastná pleť má však sklon k nedokonalostem, jako jsou černé tečky, vyrážky a dokonce akné - ale proč? A jaký je nejlepší způsob, jak se o ni starat?

Co způsobuje černé tečky a skvrny?

Vaše tělo přirozeně vytváří kožní maz, který funguje jako ochranná bariéra vaší pleti. Mastné typy pleti obvykle produkují více kožního mazu, který se pak může spojit s nečistotami z okolního prostředí, make-upem a odumřelými kožními buňkami, a tím ucpává póry. Vzhledem k tomu, že póry mají být spíše otevřenými dálnicemi než slepými uličkami, jakmile dojde k jejich zablokování, vytvoří se černé tečky a pupínky. Naštěstí je péče o mastnou pleť a předcházení vzniku černých teček a skvrn jednodušší, než si myslíte. Nesnažte se je mechanicky vymáčknout, tím si akorát způsobíte zánět a pokožku rozdráždíte. Řešením je naše snadná péče o pleť.

3 kroky, jak zatočit s černými tečkami a skvrnami

KROK 1: Vyberte si vhodný čisticí produkt
Začněte tím, že se zbavíte veškerých mýdel, která vaši pleť akorát vysušují, a místo toho důkladně, ráno a večer, pokožku vyčistíte vhodným produktem. Zjistíte, že produkty bez obsahu mýdla jsou dostupné i ve formě tradičních čisticích přípravků. Hledejte zjemňující přípravky jako jsou čisticí gely obsahující kyselinu salicylovou, která pomáhá odstranit přebytečný kožní maz a nečistoty. Náš čisticí gel proti černým tečkám Pure Active Charcoal Anti Blackhead Cleansing Gel s obsahem aktivního uhlí je speciálně vyvinutý mycí gel pro každodenní použití, který čistí ucpané póry, viditelně redukuje černé tečky a odstraňuje přebytečný maz.

KROK 2:Odstraňte odumřelé kožní buňky
Exfoliace je osvědčený způsob, jak se zbavit odumřelých kožních buněk a nečistot, jimž je pokožka obvykle vystavena. Tím udržíte póry čisté a umožníte tvorbu nových kožních buněk pod pokožkou. Čisticí gel, peeling a maska v jednom Pure Active 3 in 1 Wash, Scrub & Mask je díky svému inovativnímu složení, které využívá přirozenou sílu aktivního uhlí, vaší tajnou zbraní i proti těm nejodolnějším černým tečkám a skvrnám! Můžete jej použít nejen jako klasický čisticí gel, ale i jako peeling nebo pleťovou masku.

KROK 3: Používejte masky a hydratační přípravky
Pomocí speciální pleťové masky můžete pravidelně hloubkově čistit zbytky nečistot usazené v pórech. Některé masky obsahují přírodní čisticí přísady, jako je aktivní uhlí nebo jíl, které jsou vynikajícími pomocníky a účinně odstraňují přebytečný kožní maz, toxiny a nečistoty z pokožky. Přemýšlejte o těchto ingrediencích jako o miniaturních vakuových baňkách, které čistí vaši pokožku. Pure Active Charcoal Anti-Blackhhead Peel Off Mask je tekutá slupovací maska s aktivním uhlím, která dokonale přilne k pokožce. Po zaschnutí společně s ní sloupnete i veškeré nečistoty. Abyste dovedla svou každodenní péči o pleť k dokonalosti, nikdy nezapomínejte na hydrataci – dokonce i mastná pleť potřebuje být hydratována, aby správně fungovala. Zvolte lehké složení, které vaši pokožku zvlhčí, aniž by ji zatížilo nadmírou oleje.

Vypořádat se s mastnou pletí a černými tečkami a skvrnami nemusí být složité – pokud se budete řídit našimi kroky, může to být stejně snadné jako napočítat do tří.