first fixed slider

Začátečník v barvení vlasů? Všechno vás naučíme.

Pokud jste si vlasy ještě nikdy nezbarvili, přečtěte si níže informace k barvě vlasů 101. Získáte základní informace o úrovních a tónech, jak najít správný barevný odstín vlasů a tipy na péči o váš nový odstín.

Základní pravidla barvení vlasů

Ne úplně blond nebo hnědá, ale někde mezi tím? Toto je perfektní způsob, jak rozzářit váš vzhled a zároveň dát více ostrosti své přirozené barvě. Chcete-li vytvořit tento svěží a zářivý efekt, použijte barvu ve vrstvách. Vyberte oblast, kde má barva začít, a aplikujte ji v blízkosti kořínků vlasů, počínaje spodní vrstvou. Po aplikaci a opláchněte podle pokynů na výrobku.

Úrovně

Barva vlasů je kategorizována podle úrovní a tónů, aby se výběr odstínu snáze identifikoval! „Úrovně“ označují tmavý nebo světlý odstín. Úroveň 1 označuje černou, zatímco úroveň 11 označuje extra světlou blond. Většina permanentních barev vlasů pouze zvedá vlasy o 2-3 úrovně, zatímco bělidlo může zesvětlit prameny až na 7 až 8 úrovní. Pro co nejpřirozenější vzhled s nenáročnou údržbou je důležité zůstat ve 2 úrovních od vaší přirozené barvy vlasů. Čím dále se vzdalujete, tím dramatičtější budou vaše výsledky, což znamená, že vaše odrosty mohou být patrné rychleji, než kdybyste zůstali blíže k vaší přirozené barvě vlasů. Nutrisse, Olia a Color Sensation jsou navrženy tak, aby vaše vlasy zvedly až na 2 úrovně, takže můžete přejít například z tmavě hnědé na světle hnědou nebo ze světle hnědé na blond, ale ne tak daleko jako z černé barvy na blondýnu. Chcete-li dramatičtější změnu, podívejte se na naše odstíny High Lift Brown nebo Blonde v Nutrisse Ultra Color, naše melírovací sady a naše Platinové sady. V neposlední řadě před zakoupením barvy vždy zkontrolujte políčko, abyste se ujistili, že odstín vám poskytne požadovaný výsledek. Na straně krabice jsou obrázky s výsledky před a po. Přiraďte odstín u vašich kořenů (nikoli vašich konců) k obrázku „před“ a můžete očekávat barevný výsledek zobrazený na zadní straně. Další profesionální tip? Jakmile si obarvíte vlasy, další balení barvy na vlasy vám nezjasní vlasy bez bělidla, takže se ujistěte, že jste věrní té černé nebo tmavě hnědé, než se dobarvení vrhnete! Pokud se rozhodujete mezi dvěma odstíny, může být nejlepší vyzkoušet ten, který je o něco světlejší, takže pokud se následně rozhodnete, že chcete vlasy tmavší, můžete je později dobarvit.

Tóny

Tóny jsou označovány jako teplé, chladné, červené nebo přírodní. Výběr správného tónu je klíčem k dosažení nejlepšího odstínu. Chladné tóny, jako jsou popelavá, platina nebo champagne, mohou působit proti mosazným efektem, zejména pokud zesvětlujete, a skvěle doplňují chladné tóny pleti. Teplé tóny jako zlatá nebo bronzová mohou rozjasnit váš celkový vzhled, zejména pokud máte teplý tón pleti. Červené odstíny mohou být chladné nebo teplé. Pokud se díváte na mahagon, vínovou nebo fialovou, jsou tyto odstíny spíše chladné, zatímco měděné odstíny budou více teplé. Konečně, přirozené nebo neutrální tóny jsou právě takové, které nejsou příliš teplé nebo chladné, a lze je snadno rozpoznat tím, že v názvu nemají popis tónů, jako je „tmavě hnědé přírodní odstín“, což je bezpečná sázka, která poskytuje nejlepší šedé pokrytí.

Udržování barvy vlasů

Jak často byste měli obnovovat barvu záleží na tom, jak rychle vaše vlasy rostou, kolik šedin máte a kolik úrovní odstínů od své přirozené barvy jste si obarvili vlasy. Obecně řečeno, kořínky byste měly dobarvit každých 4-6 týdnů. A nezapomeňte použít šampon a kondicionér speciálně vytvořený pro barvené vlasy.