first fixed slider

Vše pro potřeby mastné pleti

Neustále bojujete s přebytečným mazem nebo se snažíte vyrovnat mastné zóny pleti? Postarejte se o ucpané póry (a černé tečky, které jsou s nimi spojeny) pomocí správné kombinace produktů a tipů od odborníků.

Tipy pro mastnou pleť

 

dont confuse oil with moisture

Nezaměňujte maz s hydratací

Možná vás láká vynechat hydratační produkty, protože vaše pokožka je již mastná, avšak maz nehydratuje. Dehydratace může ve skutečnosti podnítit žlázy vaší pokožky, aby vytvořily více mazu. Řešení? Aplikujte nekomedogenní hydratační produkt bez obsahu oleje, který zachová potřebnou hydrataci pokožky i v najmastnejších zónách aniž by ucpal póry.

Odolejte nutkání nadměrného mytí obličeje

Můžete mít tendenci odstraňovat mastnotu pleti pomocí vysušujících čisticích produktů nebo intenzivního peelingování, to však vyvolává jen větší produkci kožního mazu jako přirozený obranný mechanismus. Místo toho vyhledejte jemný čistící produkt nebo odstraňovač make-upu, který obsahuje kyselinu salicylovou nebo glykolovou, která dokáže odstranit mastnotu, nečistoty a nánosy.

resist the urge content bloack
keep your face towels and makeup brushes clean

Používejte čisté ručníky a štětce

Cokoliv, co denně přijde do kontaktu s vaší tváří, shromažďuje nečistoty a bakterie, které vám mohou ucpávat póry a vést k podráždění nebo vyrážkám. Je třeba čistit štětce nebo jiné aplikátory make-upu s jemným čistícím prostředkem, jako je micelární čistící voda nebo antibakteriální roztok, a pravidelně si vyměňovat ručníky, které používáte na obličej.